WEBINAR: Jak akustyka może poprawić jakość środowiska pracy?

Zarejestruj się

Przetwarzamy dane zgodnie z naszą polityką prywatności dostępną tutaj dla Zumtobel i dla Offnoise.

Jakość środowiska wewnętrznego (IEQ) obejmuje szereg czynników mających istotny wpływ na komfort w miejscu pracy. Jednym z kluczowych aspektów, objętych badaniami Leesmana, jest „Poziom hałasu".

Według najnowszych badań aż 68% pracowników podkreśla znaczenie hałasu w kontekście ich postrzegania biura oraz wpływu na decyzję o korzystaniu z przestrzeni biurowych zamiast pracy w domu*.

Naszym celem jest zrozumienie, jak akustyka może pomóc tworzyć nowoczesne przestrzenie biurowe, które są zarówno miejscami spotkań, sprzyjają komunikacji, jak i zapewniają przestrzeń do pracy indywidualnej, tworząc środowisko wspierające koncentrację i efektywność.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu, które odbędzie się 13 lutego 2024 o godzinie 10:00. Podczas spotkania dowiesz się, jak projektować efektywne, komfortowe i przyjazne miejsca pracy. Przedstawimy również praktyczne rozwiązania, łączące funkcje akustyczne z doskonałymi parametrami oświetlenia.

Dołącz do nas, aby zdobyć praktyczną wiedzę i posłuchać o najnowszych trendach w tworzeniu miejsc pracy, które spełniają oczekiwania pracowników. Nie przegap tej okazji – zarejestruj się już dziś!

Data: 13 lutego 2024
Godzina: 10.00

Ramowa agenda wydarzenia:

  • Kluczowe elementy normy akustycznej oraz sprawdzenie, w jakim stopniu spełnia ona oczekiwania pracowników.
  • Jak obawa przed hałasem wpływa na decyzję o powrocie do biura?
  • Hałas a neuroróżnorodność.
  • Rola akustyki w zwiększaniu produktywności w miejscu pracy.
  • Praktyczne wskazówki dotyczące projektowania akustycznego biura i przykłady pytań sprawdzających jakość proponowanych rozwiązań.

 

Gościem specjalnym webinaru organizowanego przez markę Zumtobel będzie Michał Czech, inżynier budownictwa, akustyk budowlany, konsultant, audytor certyfikacji wielokryterialnych budynków.
Poszukiwacz natury dźwięków w budynkach. Mechanik parametrów akustycznych przestrzeni wewnętrznej. Pasjonat architektury zorientowanej na człowieka i zrównoważonego budownictwa.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w wykonawstwie na budowach w Polsce i za granicą. Jest praktykiem. Pracował przy budowie biur, szkół, pubów, obiektów użyteczności publicznej. W Niemczech w budownictwie mieszkaniowym o podwyższonym komforcie akustycznym. Od 2020 prowadzi własną działalność konsultingowo-projektową OFFNOISE zorientowaną na Akustyce Architektonicznej. Współpracuje z architektami i akustykami, gdzie łącząc sztukę, fizykę i psychologię buduje przestrzeń, która pozytywnie wpływa na zdrowie i komfort użytkowników.

Absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej. Uczestnik licznych szkoleń i kursów z akustyki architektonicznej i budownictwa zrównoważonego. Akredytowany Audytor Certyfikacji Zielony Dom.

 

Rozmowę poprowadzi Łukasz Manowiecki, doświadczony profesjonalista w dziedzinie automatyki przemysłowej, systemów sterowania  i oświetlenia. Absolwent Wydziału Mechatroniki Wojskowej Akademii Technicznej, od niedawna związany z Zumtobel. Aktualnie najbardziej aktywny zawodowo w zagadnieniach związanych z nowoczesnymi i inteligentnymi rozwiązaniami oświetleniowymi zwiększającymi komfort i bezpieczeństwo człowieka.

 

Webinar pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.

Wydarzenie bezpłatne. Z uwagi na charakter wydarzenia, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość weryfikacji zgłoszeń.

*https://www.leesmanindex.com/wp-content/uploads/2023/10/The-Workplace-Reset.pdf, s. 75-77